مراقبت از بدن, دردهای بدن

بالش طبی برای دیسک گردن (راهنمای کامل انتخاب)

دیسک گردن بالش طبی

آیا انواع بالش طبی برای دیسک گردن را می‌شناسید؟

بالش طبی برای دیسک گردن محصول کارآمدی است که برای درمان گردن درد توصیه می‌شود. این محصول  یکی از انواع کالای خواب طبی است که در سلامت ستون فقرات تأثیر بسزایی دارد. انواع بالش طبی با ایجاد پشتیبانی مناسب از ستون فقرات آسایش و سلامتی را به شما هدیه می‌کند. ما در این مطلب به معرفی انواع بالش طبی برای گردن درد پرداخته و نکاتی در زمینه خرید بالش طبی بیان می‌کنیم.

چرا بالش طبی برای دیسک گردن بخریم؟

خرید بالش طبی برای دیسک گردن برای پیشگیری و درمان گردن درد توصیه می‌شود. زیرا گردن انسان دارای ساختار ظریف و حساسی است که عدم محافظت از آن می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد. مهمترین نکته در حفظ سلامت ستون فقرات حفظ انحنای طبیعی و پشتیبانی از آن است. در همین راستا بهترین کالای خواب اعم از بالش و تشک محصولی است که انعطاف‌پذیر بوده و با حالت طبیعی و صحیح بدن منطبق شود. به همان اندازه که عادات غلط در سبک زندگی می‌تواند مشکلات جدی برای ستون فقرات ایجاد کند تغییرات ساده‌ای مانند خرید بالش طبی می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

دیسک گردن چیست؟

گردن انسان از عضلات، رباط‌ها، تاندون‌ها و مهره‌ها تشکیل شده است. هفت مهره از ستون فقرات در ناحیه گردن قرار دارند که وظیفه محافظت از اعصاب مرکزی و پشتیبانی از حرکات سر و گردن را بر عهده دارند. مابین این مهره‌ها ماده غضروفی و ژله مانندی به نام دیسک وجود دارد که موجب نرمش و انعطاف مهره‌ها می‌شود. انحنای گردن به طور طبیعی به شکل حرف C البته با انحنای بسیار ملایم است. اگر گردن به صورت مکرر یا برای زمان طولانی بیش از اندازه طبیعی به جلو خم شود این دیسک‌های بین مهره‌ای از جای خود خارج می‌شوند و دیسک گردن رخ می‌دهد. در نتیجه مشکلاتی مانند درد، بی‌حسی و خشکی گردن ایجاد می‌شود. به همین دلیل بهترین راه برای پیشگیری از آسیب و درد گردن حفظ موقعیت صحیح آن در طول روز و حتی هنگام خواب است. لذا بالش طبی هم برای پیشگیری از گردن درد و هم برای درمان مشکلاتی مانند آسیب‌های ورزشی، دیسک گردن و آرتروز گردن مفید است.

مشخصات بهترین بالش طبی برای دیسک گردن

  • نرم و انعطاف‌پذیر باشد و هنگامی که سر خود را روی بالش قرار می‌دهید 5 تا 7 سانتی‌متر از سطح تخت بالاتر باشد.
  • فضای خالی بین سر، گردن و کمر را پر کند.
  • در حالات مختلف خوابیدن اعم از طاقباز و پهلو از سر و گردن به درستی حمایت کند.
  • فرد هنگام خواب احساس آرامش داشته باشد.
  • از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد.
  • دارای رویه قابل شستشو و ضد حساسیت باشد.

خرید بالش طبی

بهترین نوع بالش برای گردن درد

بالش طبی برای دیسک گردن در اشکال مختلف و با اجناس متفاوتی در بازار وجود دارد. بهترین نمونه این محصول از نوعی فوم به نام مموری فوم یا فوم هوشمند تولید می‌شود. ویژگی خاص فوم مموری امکان انطباق آن با حالت طبیعی گردن است. در واقع این ماده بر اثر فشار و گرما مطابق حالت طبیعی و استاندارد گردن شما شکل‌ می‌گیرد. این نوع بالش‌ها معمولاً به صورت موج مانند طراحی می‌شوند. سایر محصولات در این حوزه از الیاف مصنوعی، پشم، آب و یا ژل تولید می‌شوند. به عنوان مثال بالش طبی آبی به گونه‌ای طراحی شده که فرد بر حسب میزان دلخواه خود بالش را از آب پر می‌کند.

انواع بالش طبی برای دیسک گردن

مدل همراه با فرورفتگی V شکل

یکی از انواع بالش طبی برای دیسک گردن با یک فرورفتگی V شکل طراحی می‌شود. این فرورفتگی به گونه‌ای طراحی شده که سر به راحتی در آن قرار گرفته و سایر بخش‌های بالش به آرامی سر و گردن را در بر می‌گیرد. در نتیجه در هر دو حالت طاقباز و پهلو سر و گردن در وضعیت استاندارد خود قرار می‌گیرند.

مدل موج

این بالش طبی برای دیسک گردن به صورت مواج با یک فرورفتگی در میانه طراحی می‌شود. برآمدگی بلندتر این نوع بالش طبی به خوبی فاصله سر و گردن را پر می‌کند. این محصول در ابعاد مختلف تولید شده و باید متناسب با سایز و شکل اندام فرد انتخاب شود.

مدل پروانه‌ای

این بالش طبی برای دیسک گردن تشابه زیادی با مدل موج دارد. تنها تفاوت این دو مدل در بریدگی وسط بالش است. در مدل پروانه‌ای برای راحتی بیشتر، بریدگی کوچکی برای قرارگیری گردن طراحی شده است.

مدل شیاردار

یکی از مشکلات بالش طبی فومی عدم جریان هوا و گرمای بیش از حد بالش است. لذا محصول جدیدی با عنوان بالش طبی شیاردار تولید شده است. این محصول از یک سو مانند بالش فومی انعطاف‌پذیری بالایی دارد و از سوی دیگر به خاطر وجود شیارها و گردش هوا از راحتی بیشتری برخوردار است.

کالای خواب طبی

بالش دور گردنی

بالش دور گردنی نوع دیگری از محصول رایج در این زمینه است. امتیاز این نوع بالش طبی این است که مختص خواب نیست و در تمامی حالات می‌تواند از گردن حمایت کند. در واقع این محصول نوعی محافظ محسوب می‌شود و در هنگام آسیب دیدگی گردن در حوادث نیز کاربرد دارد. بالش دور گردنی از اجناس مختلف اعم از فوم، الیاف مصنوعی، پشم و حتی بادی تولید می‌شود. برخی از انواع دور گردنی کاربردی دوگانه داشته و به عنوان کمپرس سرد یا گرم نیز قابل استفاده هستند.

راهنمای خرید بالش طبی برای دیسک گردن

برای خرید بالش طبی برای گردن درد بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت کنید. زیرا محصول مناسب برای پیشگیری از گردن درد یا تغییر عادات نامناسب با محصول مناسب برای درمان گردن درد تفاوت دارد. برخی از محصولاتی که به عنوان کالای خواب طبی عرضه می‌شوند در حقیقت نوعی محافظ برای پیشگیری از آسیب بیشتر هستند. اما برخی محصولات می‌توانند کاملاً اثر درمانی داشته و در درمان درد گردن و بهبود کیفیت خواب شما مؤثر باشند. در مرحله بعد نوع مواد اولیه و کارایی محصول را بررسی کنید.

امروزه با وجود فروشگاه‌های اینترنتی امکان بررسی و مقایسه محصولات مختلف وجود دارد. علاوه بر آن می‌توانید از تجربه خریداران قبلی نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید بررسی این عوامل از موارد دیگری چون قیمت بالش طبی یا برند آن اهمیت بیشتری دارد. در نهایت محصولی را انتخاب کنید که از لحاظ ابعاد با فرم بدن، سایز و عادات خواب شما تطابق داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *