سوالات متداول

بله، تیم ما به طور منظم و روزانه موجودی و قیمت محصولات را کنترل و به روز رسانی می‌کند.

این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد اما اگر با این مسئله مواجه شدید، نگران نباشید. مبلغ پرداخت شده شما توسط بانک طی 72 ساعت به حساب شما برمی‌گردد.

در منوی  کاربری یا پایین سایت، گزینه ” سفارش‌ها ” یا “پیگیری سفارش” را انتخاب کرده و با وارد کردن شماره سفارش و آدرس ایمیل، از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

از طریق پیشخوان کاربری خود، گزینه “سفارش‌ها” را انتخاب کنید. تمامی سفارشات شما، با درج تاریخ، شماره سفارش و وضعیت فاکتور قابل مشاهده است. می‌توانید برگه فاکتور خود را نیز مشاهده کنید.

تمامی مراکز درمانی اعم از بیمارستان، درمانگاه، مطب و کلینیک

کلینیک زیبایی و سالن‌های زیبایی

خیریه‌ها، خانه سالمندان و مراکز مراقبت از کودکان

شرکت‌ها و سازمان‌ها

بیماران در منزل ( افرادی که به طور مداوم در بستر بیماری هستند و احتیاج به اقلام پزشکی یا بهداشتی دارند.)

با مطالعه بخش “فروش ویژه مراکز” روی سایت، اطلاعات مورد نیاز این بخش را تکمیل کنید و مدرک مربوطه را روی سایت آپلود نمایید. پنل کاربری ای که ساخته اید، پس از بررسی کارشناسان زیمانو به کاربری ویژه ارتقا خواهد یافت. و پس از آن شما با قیمت‌های متفاوتی می توانید خرید نمایید.

منظور از ارائه مدرک، هر مدرکی است که نشان دهد شما جزو مراکز یا بیماران در منزل هستید. پروانه نظام پزشکی، نظام پرستاری، پروانه مطب، روزنامه رسمی شرکت، پروانه موسسه، جواز کسب یا مدارک دیگر.

در مورد بیماران در منزل هم آپلود مدارک یا نسخه معتبر پزشک به عنوان مدرک قابل قبول است.

توجه داشته باشید که این مدارک صرفا جهت اطمینان از بهره مندی مراکز و بیماران در منزل از این قیمت‌ها و شرایط می باشد و مدارک شما نزد ما محفوظ می‌ماند.

خیر، قیمت ها برای هر تعداد از محصول تغییر خواهند کرد و ارتباطی به تعداد خرید شما از آن محصول ندارد.

ارسال سفارش ها

سفارش‌های شما بر حسب شهر محل سکونت و وزن بسته از طریق سیستم ارسال زیمانو، پیک موتوری، شرکت پست و باربری ارسال می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر به قسمت رویه ارسال مراجعه فرمایید.

در تهران در صورت انتخاب کردن ارسال سریع، طی بازه زمانی 6 ساعت کاری مرسوله خود را دریافت خواهید کرد. ارسال در تهران با سایر روش‌ها حدود دو روز کاری و به شهرستان حدود 3-5 روز کاری انجام خواهد شد.

خیر، سفارشات شما به خوبی و با دقت بسته بندی شده و تلاش می‌شود تا در نهایت سلامت به دست شما برسد.

در صورت داشتن کد پیگیری شرکت پست، این کد را در سامانه پست وارد کنید. در غیر این صورت، در اسرع وقت از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.