جراحی و مراقبت

برای تعمیر تجهیزات پزشکی چه باید کرد؟

برای تعمیر تجهیزات پزشکی چه باید کرد؟

برای تعمیر تجهیزات پزشکی چه باید کرد؟

با توجه به مشکل تحریم ها که متاسفانه طی سالهای اخیر به معضل بزرگی در عرصه تامین تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و کلینیکی تبدیل شده، اهمیت تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی بیش از همیشه نمود پیدا کرده است.

لذا بر آن شدیم با توجه به اینکه بحث تعمیر و تجهیز لوازم پزشکی و بیمارستانی به یکی از دغدغه های اصلی این روزها تبدیل شده است با یکی از مدیران شرکت تجهیزات پزشکی سینا صنعت آرامیس، آقای مهندس هومن دانشمند، که یکی از شرکتهای پیشگام در زمینه تجهیز، تامین و تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی هست به گفتگو بنشینیم.

جناب آقای مهندس برای شروع گفتگو بفرمایید شرکت سینا صنعت آرامیس در چه بخشهایی از تجهیزات پزشکی فعالیت می کند؟

شرکت سینا صنعت آرامیس در سال 2010 میلادی و با پشتوانه تجربه 15 ساله گروهی متخصص تأسیس شد. اهداف عالی شرکت در جهت کارآفرینی در راستای گسترش خدمات عالی و پخش انحصاری اقلام و تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و کلینیکی، ایمنی و آزمایشگاهی می باشد. همواره ارائه خدمات و محصولات با بالاترین کیفیت و پشتیبانی فراخور شأن مشتریان و همکاران داخلی و خارجی از اصول و مبانی شرکت سینا صنعت آرامیس از زمان تأسیس تا به امروز بوده است.

و نیز در سال 1401 با همکاری تیمی فنی و نخبه از دانشگاههای صنعتی شریف و علم و صنعت و افراد با تجریه در زمینه تولید و با پشتوانه تجارب گذشته در بازاریابی و شناخت بازار شروع به تولید مستقل محصولات آزمایشگاهی کردیم و در این راستا موفق به تولید کامل و مستقل کروماتوگراف مایع با بازدهی بالا(HPLC)   و کارل فیشر شدیم .

تجهیزات پزشکی شامل:

تجهیزات اکسیژن و تنفسی مثل دستگاه خلوص سنج اکسیژن – تجهیزات قلب و عروق – سونوگرافی پرتابل – پالس اکسیمتر- کپنوگراف

تجهیزات آزمایشگاهی شامل :

کروماتوگراف مایع با بازدهی بالا – سختی سنج قرص – کارل فیشر – الکل سنج تنفسی و …

از اصلی ترین تجهیزات تحت پوشش شرکت است.

خدمات شرکت سینا صنعت آرامیس

خدمات شما شامل تعمیر تجهیزات پزشکی خانگی هم می شود؟

بله تعمیرات لوازم پزشکی خانگی مورد استفاده از جمله فعالیت شرکت سینا صنعت آرامیس در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی می باشد که شامل دستگاه های مختلف من جمله اکسیژن سازهای خانگی، دستگاه های کمک تنفسی مانند Bipap  و Cpap ، دستگاه اندازه گیری فشار خون، دستگاه پالس اکسیمتر- کپنوگراف

تجهیزات آزمایشگاهی شامل :

کروماتوگراف مایع با بازدهی بالا – سختی سنج قرص – کارل فیشر – الکل سنج تنفسی و …

از اصلی ترین تجهیزات تحت پوشش شرکت است.

 

خدمات شما شامل تعمیر تجهیزات پزشکی خانگی هم می شود؟

بله تعمیرات لوازم پزشکی خانگی مورد استفاده از جمله فعالیت شرکت سینا صنعت آرامیس در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی می باشد که شامل دستگاه های مختلف من جمله اکسیژن سازهای خانگی، دستگاه های کمک تنفسی مانند Bipap  و Cpap ، دستگاه اندازه گیری فشار خون، دستگاه پالس اکسی متر و … می باشد.

ظاهرا شرکت موفق به اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی هم در این زمینه شده است؟

بله شرکت تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی سینا صنعت آرامیس در جهت جلب رضایت بیشتر مشتریان و ارایه خدمات با کیفیت تر به آنها سعی در هر چه استاندارد کردن خدمات خود داشته ، از این رو با سپری نمودن دوره های مقتضی و کسب گواهینامه ها و استانداردهای بین المللی سعی در این امر نموده است .از جمله افتخارات این شرکت:

کسب استاندارد ISO 9001 که یک سیستم مدیریت کیفیت جامع بوده که تمامی فرایندهای سازمان از ابتدا تا انتها تحت کنترل و بازرسی قرار می دهد که طی برنامه ای منظم کیفیت محصولات و خدمات خود را نیز ارتقا می بخشد.

کسب ISO 13485 که در حمایت از تولید کنندگان دستگاه های پزشکی در طراحی سیستم های مدیریت کیفیت ایجاد و حفظ اثربخشی فرآیندهای آنها تبیین شده است . اطمینان از طراحی، توسعه، تولید، نصب، و تحویل دستگاه های پزشکی که برای اهداف مورد نظر خود ایمن هستند، در نظر گرفته شده است .

خدمات تعمیرات دستگاه های پزشکی سینا صنعت آرامیس

شرکت سینا صنعت به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه تعمیر تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و بیمارستانی، چه ویژگی هایی دارد؟

به کمک حضور همکاران متخصص و کارشناس حرفه ای که در تیم تعمیرات تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی ، بیمارستانی و خدمات پس از فروش شرکت سینا صنعت وجود دارد و با استفاده از تجارب 20 ساله در حوزه تعمیرات تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی میتوانیم ادعا کنیم که جزو شرکت های برتر در زمینه ارائه خدمات تعمیرات تجهیزات و لوازم پزشکی و خدمات پس از فروش و گارانتی در این حوزه هستیم

آیا شرکت شما در زمینه آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی هم خدمات ارائه می دهد؟

خیر .. اما برای تجهیز تیم و بخش تعمیرات از دانشجوها و جوانان مستعد استفاده میکنیم که پس ازگذراندن دوره آموزش در شرکت شروع بکار می کنند.

خدمات شما به تعمیرات تجهیزات پزشکی در تهران منحصر می شود؟

خیر خدمات ما منحصر به تهران نمی شود! خدمات تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و کلینیکی ما قابل ارائه در سراسر کشور هست. برخی از این دستگاه ها و لوازم پزشکی قابل ارسال به تهران هستند که در اونصورت دستگاه مورد نظر در محل شرکت تعمیر می شود. بدلیل محدودیت های ابزاری و فنی جهت تعمیر در محل معمولا دستگاه ها باید به شرکت ارسال شوند تا مورد بررسی و تست و در نهایت تعمیرات قرار گیرند.

اما در مورد دستگاه های بزرگ مثل یونیت های دندانپزشکی و… که امکان جابجایی وجود ندارد تیم ما در محل حضور میابند و خدمات لازم را ارئه می دهند.

برای مخاطبان ما بفرمایید در انتخاب یک شرکت تعمیر تجهیزات پزشکی و بیمارستانی به چه نکاتی باید دقت کرد؟

رزومه کاری، رضایتمندی مشتری های قبلی، داشتن استانداردهای کیفی،  ارائه گارنتی بر روی کالاهای تعمیر شده، ملاکهای خوبی جهت انتخاب است در ضمن خوش قولی و متعهد بودن به خدمات هم باعث بالارفتن اعتبار شرکت ها میشود.

 

تعمیر تجهیزات و لوازم فیزیوتراپی و توانبخشی هم جزو سرویس های شماست؟

خیر

در شرایط حاضر کدام بخش از لوازم پزشکی و تجهیزات کلینیکی قابل تعمیر نمی باشد؟

ما اعتقاد داریم غیر قابل تعمیر وجود ندارد مگر قطعه خاصی نیاز به تعویض باشد که در شرایط کنونی کشور قابل تامین نباشد یا به هر دلیلی از نظر هزینه ای کار تعمیراتی مقرون بصرفه نباشد. ولی معمولا بیشتر خرابی های تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی توسط تکنیسین های شرکت ما قابل تعمیر است.

آیا آموزش اپراتورهای تجهیزات پزشکی و بیمارستانی هم جزو خدمات شما قرار می گیرد؟

در مورد کالاهایی که توسط شرکت وارد میشوند و یا تولید میگردند و فروخته میشود پرسنل خدمات و راه اندازی ما متعهد به آموزش رایگان اپراتورها تا 2 بار میباشند و در صورت نیاز مجدد این امر با پرداخت هزینه میسر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *