درمان زخم, کنترل زخم

ژل کیتوهیل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ژل کیتوهیل

ژل کیتوهیل : جوش یکی از پدیده‌های عادی در دروان بلوغ است؛ اما ممکن است جای جوش یا لکه ناشی از آن مدت‌ها روی پوست باقی بماند. به دلیل اهمیت فراوان پوست در زیبایی ظاهری، قطعا وجود لک یا آثار باقیمانده جوش‌های بلوغ می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش سلامت و زیبایی ظاهری افراد داشته باشد.

علاوه‌بر این، ممکن است به دلایل مختلف مانند ابتلا به بیماری دیابت یا حتی عمل‌های جراحی، جای بخیه، زخم یا اسکار روی بدن باقی بماند. از بین بردن آثار جوش و زخم مهم‌ترین دغدغه افراد است. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. استفاده از لیزرتراپی و لایه‌بردارهای شیمایی، اولین مرحله برای درمان لک و زخم‌های پوستی است؛ اما ژل کیتوهیل نوعی پانسمان بیواکتیو است که در درمان انواع زخم‌ها و اسکارها عملکرد موفقی دارد.

ژل کیتوهیل برای چیست؟ و مکانیسم عمل آن

کیتوهیل نوعی ژل بیواکتیو است که در درمان انواع زخم‌های قدیمی، زخم‌های دیابتی، اسکارها، جای جوش و … موثر است. این ژل ترمیم‌کننده پوششی محافظ بر روی زخم‌ها و لک‌های پوستی ایجاد می‌کند، در نتیجه، سرعت ترمیم بافت‌های پوست را افزایش می‌دهد.

در یک تعریف ساده باید بگوییم کیتوهیل با توجه به ترکیبات موجود در آن می‌تواند لایه دوم پوست را تحریک کند، بنابراین، سرعت و میزان تولید کلاژن در بدن افزایش می‌یابد؛ که پیامد آن ترمیم زخم و از بین بردن اسکار است.

همان‌طور که می‌دانید دوران بلوغ و وقوع حوادث بخش مهمی از زندگی بشر هستند؛ اما ممکن است آثار باقیمانده از جوش یا زخم ناشی از بیماری‌ها و جراحت‌های مختلف بتواند زندگی فرد در بزرگسالی را تحت تاثیر قرار دهد؛ بنابراین، از گذشته تاکنون روش‌ها و ترکیبات مختلفی برای از بین بردن آثار زخم و اسکارهای مختلف وجود داشته است.

با توجه به تفاوت‌هایی که در ساختار بیولوژیک انسان‌ها وجود دارد، پاسخ بدن نسبت به درمان نیز متفاوت است. بررسی‌های نشان داده‌اند که افزایش خون‌رسانی به ناحیه زخم‌ها و تامین مواد مغذی برای پوست می‌تواند فرایند درمان را سرعت ببخشد. ژل کیتوهیل نوعی پانسمان ترمیمی است که بر پایه ماده کیتوسان ساخته شده است.

کیتوسان ماده‌ای است که عملکردی موفق در از بین بردن آثار زخم‌های جدید و قدیمی داشته و می‌تواند لک یا مشکلات پوستی ناشی از انواع سوختگی‌ها را درمان کند. بررسی‌های گسترده‌ای در مورد کارایی این پانسمان بیواکتیو انجام شده است. نتایج نشان می‌دهد که پانسمان کیتوهیل در درمان سوختگی‌های درجه‌دو عملکرد موفقی در ترمیم و بهبود زخم‌ها داشته است.

مزایای ژل کیتوهیل

 • استفاده از این ژل و پانسمان ترمیمی سرعت بهبود انواع زخم‌ها را افزایش می‌دهد.
 • دارای خاصیت ضد باکتریایی است. در نتیجه سدی محکم در برابر نفوذ باکتری‌های مختلف مانند استافیلوکوکوس، استرپتوکوکوس، سودوموناس، کلبسیا و اشرشیاکلی به بدن ایجاد می‌کند.
 • تاثیر مثبتی بر درمان بیماری ویروسی هرپس دارد.
 • می‌تواند اسکار ناشی از زخم‌ها یا جراحی‌های مختلف را تا حد زیاد برطرف کند.
 • به دلیل اینکه سازگاری بالایی با ساختار بیولوژیکی و شیمیایی بدن انسان دارد، هیچ نوع مسمومیت سلولی در اثر مصرف آن ایجاد نیم شود.
 • مصرف آن موجب بروز واکنش‌های آلرژیک و علائم حساسیت در پوست نمی‌شود.

در چه مواردی می‌توان از ژل کیتوهیل استفاده کرد؟

 • ژل کیتوهیل در از بین بردن لک‌های آفتاب‌سوختگی و درمان سوختگی درجه‌دو بسیار موثر است.
 • در درمان انواع بریدگی‌ها و خراش‌های عمیق و سطحی قابل‌استفاده است.
 • عملکرد موفقی در درمان زخم پای دیابتی در افراد مبتلا به دیابت نوع یک دارد.
 • برای درمان جای ختنه یا ترمیم بند ناف نوزادان می‌توان از این ژل استفاده نمود.
 • به دلیل سازگاری بالا با بدن انسان می‌تواند در موقعیت‌های اورژانسی و در کمک‌های اولیه از این پانسمان ترمیم کمک گرفت.
 • در درمان تب‌خال، زگیل، پسوزیاریس، زخم بستر، اگزمای پوستی نیز بسیار موثر است.

روش مصرف و نگهداری پانسمان ترمیمی کیتوهیل

برای ترمیم جای جوش یا زخم با استفاده از کیتوهیل ابتدا باید محل موردنظر را با محلول سیلوپست ضدعفونی کنید. اجازه دهید که محلول بر روی پوست خشک شود؛ اما برای خشک شدن محلول از وسیله‌ای استفاده نکنید. سپس مقدار بسیار کمی از این ژل را روی زخم یا جوش قرار دهید. بهتر است این عمل را دو تا سه بار در روز انجام دهید. پس از انجام این مراحل، محل زخم را با کیتوپد پوشانده و آن را با استفاده از کیتوترانس فیکس و ثابت کنید.

در مورد مصرف و نگهداری کیتوهیل باید به برخی موارد توجه داشته باشید. مهم‌ترین نکات در مورد نگهداری از ژل کیتوهیل عبارتند از:

 • دقت کنید که پس از باز کردن در این محصول باید طی مدت‌زمان بسیار کوتاه آن را مصرف کنید. برای اطلاع از مدت‌زمان نگهداری این محصول حتما نکات ذکرشده در بروشور یا روی جعبه را مطالعه کنید؛ زیرا استفاده از کیتوهیل پس‌ازاین دوران، نه‌تنها موجب بهبود و ترمیم بافت پوست شما نمی‌شود. بلکه ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد.
 • برای افزایش کارایی و طول عمر پانسمان بیواکتیو کیتوهیل باید آن را در محیط بسیار خنک مانند یخچال نگهداری کنید.
 • به دلیل وجود ترکیبات طبیعی موجود در کیتوهیل، این ژل به دمای محیط و گرما حساس است. بنابراین اگر مدت‌زمان زیادی در دمای اتاق یا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، فاسد شده و امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

خرید ژل کیتوهیل

پانسمان بیواکتیو کیتوهیل ارتباط مستقیم با سلامت پوست فرد دارد؛ بنابراین باید در انتخاب یا خرید آن بسیار دقیق و حساس باشید. برای اینکه طعمه دست سودجویان نشوید، این ژل را از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید. البته فراموش نکنید برخی سایت‌های داخلی هستند که این محصول را باکیفیت بالا عرضه می‌کنند؛ اما پیش از خرید و اعتماد به سایت‌ها باید اطلاعت کافی در مورد اعتبار آن‌ها به دست آورید.

سخن پایانی

سلامت و طراوت پوست در افزایش زیبایی ظاهری تاثیر بسزایی دارد؛ اما حوادث مختلف می‌تواند زیبایی افراد را تهدید کرده یا بر آن تاثیر منفی بگذارد. جوش، ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند دیابت، سوختگی درجه‌دو، لک‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی، پسوزیاریس، اگزما، زگیل، عمل‌های جراحی و سزارین عمده‌ترین مواردی هستند که موجب ایجاد لک یا اسکار در بدن می‌شوند.

برای درمان یا برطرف کردن جای زخم‌ها می‌توان از روش‌های مختلف استفاده کرد. تاثیر روش‌ها باتوجه به شرایط فیزیولوژیک بدن انسان‌ها متغیر است؛ اما ژل کیتوهیل به دلیل اینکه سازگاری بالایی با بدن انسان دارد، علاوه بر تحریک تولید کلاژن و ترمیم جای جوش و زخم می‌تواند از ورود باکتری‌ها به بدن در سوختگی پیشگیری کند.

خرید ژل رفع آکنه صورت کیتوهیل

خرید ژل کیتوهیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *